UV sterilizátor, čistič vzduchu 200 (100 m²) - Prevedenie: Uchycení na zeď


Cena
€ 444,20 s DPH

Kód produktu
190213-4

Varianta neexistuje

Skladom
ks

Vyrobené na SLOVENSKÉ
Air Cleaner je určený na likvidovanie mikróbov, baktérií a vírusov vo vzduchu. Teda všade kde je potreba rýchle a efektívne dezinfekcia vzduchu, ale aj v prostredí, kde sa pracuje s biologickými materiálmi (farmácie, laboratóriá, veterinárne zariadenia, chemický a potravinársky priemysel). Vzduch sa vďaka cirkulácii v miestnosti komplet prečistí každých 4-6 hodín. Stačí zapojiť do zásuvky a proces čistenia začína:)


Uzavretý typ žiariče slúžia k nepriamemu ožarovaniu miestnosti, ktorý je možné využívať v prítomnosti ľudí (bez nutnosti vypratať miestnosti atď.). Žiarič je bezozónový a nepoužíva žiadne chemikálie. Germicídne UV-C lampa (výrobca Philips!) Je bezpečne skrytá v prístroji, cez ktorý prúdi vzduch. Kontaminovaný vzduch je nasávaný ventilátorom do dezinfekčné komory cez filter zachycujúci prach a iné nečistoty.

varianty:
bez príslušenstva = možnosť uchytenia na stenu
stojanček, pätky (2x) = umiestnenie na nábytok atď.
pojazdný stojan = mobilné prevedenie
lanka a karabíny = uchytenie na strop

použitie:
- škôlky a školy
- úrady, knižnice, podateľne
- domácnosti
- fitness centrá
- kancelárie a obchodné priestory
- serverovej miestnosti
- dopravné prostriedky hromadnej dopravy
- zdravotníctvo: operačné sály, ošetrovne, čakárne, pôrodnice, zubárske ambulancie
- sanatória, domovy dôchodcov
- farmaceutický, potravinársky, kozmetický priemysel
- stravovanie
- dopravné stanice, hotely, diskotéky, kiná a iné

Technické parametre:
Výroba: Slovensko
Podlahová výmera: cca 100 m²
Prietok vzduchu: cca 20 m³ / hod
Výkon UV-C: 200-280 nm, 8 W
Príkon zdroja: UV-C 2 x 15 W
Životnosť UV-C zdroja: 8 000 hod
Prítok vzduchu: nútený
Regulácia prietoku: nie
Hlučnosť ventilátora: 20,7 dBA
Napájacie napätie: 230 V / 50 Hz
Spotreba 38 W
Povrchová úprava: práškové lakovanie RAL9003 (biela)
V balení: držiak na stenu
Rozmery: (D x Š x H) 75 x 20 x 9 cm
Hmotnosť: 5.2 kg

Obsah balenia:
Držiak na stenu
Návod na obsluhu

Air Cleaner:
- ničí vzdušné vírusy, baktérie, plesne a bakteriálne spóry a pele, 99% sterilizácia húb
- sterilizujeme respiračné vírusy a huby, ktoré je ťažké dezinfikovať
- účinnejší ako Ionizer, ktoré neodstraňujú patogény
- bezúdržbová prevádzka, jednoduché pripojenie do 230V zásuvky

Použitie germicídna výbojka je jednou z najúčinnejších metód dezinfekcie. Tieto zariadenia emitujú žiarenie UV-C s dĺžkou vlny 253,7 nm, ktoré má najsilnejšiu degradačné vlastnosti pre baktérie, vírusy, plesne a všetky rôzne mikroorganizmy.
Kvôli veľkej účinnosti germicídna výbojka sú potrebné všade tam, kde je vyžadovaná vysoká kvalita mikrobiologickej čistoty.

UGO (ultrafialové germicídne ožarovanie) je dezinfekčný metóda, ktorá používa ultrafialové žiarenie UV-C s krátkou vlnovou dĺžkou na ničenie alebo inaktiváciu mikroorganizmov deštrukciou nukleových kyselín a narušením ich DNA, čo ich robí neschopnými vykonávať životne dôležité bunkové funkcie. Bolo zistené, že v oblasti vlnovej dĺžky od 250 nm do 270 nm je žiarenie s najväčšou germicídne účinnosťou. Germicídne účinok UV-C žiarenie spočíva v absorpcii UV žiarivej energie nukleovými kyselinami a proteíny. Absorbovaná energia indukuje chemické reakcie v bunkových jadrách a ničí tak mikroorganizmy. Lampy certifikácia TÜV používané v našich prístrojoch emitujú maximum svojej germicídne energie práve v oblasti od 250 do 270 nm.

Uzavretý typ žiariče slúžia k nepriamemu ožarovaniu miestnosti, ktorý je možné využívať v prítomnosti ľudí. Žiarič je bezozónový a nepoužíva žiadne chemikálie. Germicídne UV-C lampa je bezpečne skrytá v prístroji, cez ktorý prúdi vzduch. Kontaminovaný vzduch je nasávaný ventilátorom do dezinfekčné komory cez filter zachycujúci prach a iné nečistoty. Intenzita UV-C lampy a doba, počas ktorej zostáva vzduch v dezinfekčné komore sa volí tak, aby vzduch vypúšťaný z prístroja bol prakticky prostý mikroorganizmov. Životnosť lampy je 8000 hodín, potom sa musí vymeniť. Rýchlosť prúdenia vzduchu dezinfekčné komorou je preto zvolená ako kompromis medzi dezinfekciou čo najväčšieho objemu vzduchu za časovú jednotku a germicídne účinnosťou. Vzduch sa vďaka cirkulácii v miestnosti prečistí každých 6 hodín.

Príslušenstvo2